Co to jest tokarka i jak jest wykorzystywana?
W naszym artykule odpowiadamy na pytania co to jest tokarka i jak jest wykorzystywana. Jeżeli te kwestie Cie interesują, zachęcamy do lektury.
2021-10-04, 10:12

Co to jest tokarka i do czego można ją wykorzystać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest tokarka i do czego można ją wykorzystać, zachęcamy do zapoznania się z informacjami w artykule.

Co to jest tokarka?

Jest to maszyna, którą inaczej możemy nazywać obrabiarką, która składa się z narzędzi obróbczych takich jak nóż Tokarski czy też wiertło, bądź narzędzia do gwintowania. Co ciekawe, pierwsze, prymitywne tokarki powstały prawdopodobnie w Mykenach około 1200 r. p.n.e.. Z pewnością zaś, były to urządzenia, które znali Etruskowie w czasach 700 lat p.n.e. W średniowieczu powszechnie stosowano tokarki napędzane kołem wodnym. Pierwsza całkowicie metalowa tokarka została skonstruowana w pierwszej połowie XIX wieku przez Henrego Maudlay. Co to jest tokarka już wiemy a do czego służy?


Do czego wykorzystujemy tokarkę?

Co to jest tokarka? To urządzenie, przeznaczone do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych takich jak wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Warto wiedzieć, że na rynku funkcjonuje wiele różnych rodzajów tokarek na przykład kołowe, stołowe, uniwersalne, produkcyjne, wielobranżowe, ciężkie, do obróbki gładkościowej, które służą do wykończenia a także kopiarki, drukarki, uchwytowe, poziomowe, pionowe, karuzelowe, rewolwerowe, półautomat, automaty i inne.

KONTAKT / AUTOR
Farem Poland
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.